1 (1)

„LAWENDA” – kolejna „kwiatowa” inwestycja.

Czy można mieszkać w zielonej kotlinie? To marzenie szukających dobrej lokalizacji dla swojego rodzinnego „gniazdka” spełnić można korzystając z oferty Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Taki był właśnie nasz zamysł, by wybudować osiedle budynków wielorodzinnych, które swoim otoczeniem i klimatem przypominać będzie zieloną kotlinę, czyli miejsce, które kojarzy się wszystkim z oazą spokoju, wytchnienia po ciężkim dniu w pracy, miejscem do którego zawsze chętnie wracamy i w którym czujemy się najlepiej – wyjaśnia Janusz Przetacznik, prezes JSM.

Osiedle „Zielona Kotlina”, to bez wątpienia najciekawsza i najatrakcyjniejsza propozycja inwestycyjna Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jaśle. Z dala od zgiełku miasta, otoczone z jednej strony terenami zielonymi, z drugiej stosunkowo niedawno powstałym, nowoczesnym i zadbanym osiedlem domków jednorodzinnych. Z okien budowanego obecnie budynku wielorodzinnego „Lawenda” rozkoszować można się panoramą Jasła i malowniczymi zachodami słońca. Do centrum miasta bez większego wysiłku dojść można na piechotę, a dojazd zajmuje zaledwie kilka minut.

„Lawenda” to drugi z kolei po „Jaskrze” budynek wielorodzinny realizowany przez Jasielską Spółdzielnię Mieszkaniową. W niedalekiej przyszłości planowane są jeszcze „Rumianek”,  „Niezapominajka” i „Margerytka” . Nazwy budynków nie są przypadkowe, korespondują wprost z przebiegającą przez osiedle „Zielona Kotlina” ulicą Polnych Kwiatów.

„Lawenda” to wielorodzinny budynek mieszkalny. Budynek składający się z  dwóch segmentów będzie posiadał łącznie 42 lokale mieszkalne, 37 miejsc postojowych, w tym z 3-a miejscami postojowymi przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenia techniczne. Lokale w obu segmentach będą obsługiwane przez windy osobowe.  Na poziomie garaży oraz tzw. „zawindziu” zaplanowaliśmy przynależne do poszczególnych lokali komórki gospodarcze, czyli tzw. „piwnice”. Ten bardzo ciekawy projekt architektoniczny opracowało dla JSM biuro projektowe „EMA STUDIO sp. z o.o.”. Wykonawcą inwestycji jest podobnie jak „Jaskra” firma „AL-MAR” z Krosna, a głównym podwykonawcą KPB Budownictwo sp. z o.o. w Krośnie.

Budowa rozpoczęła się wiosną tego roku, a oddanie do użytku  planowane jest w IV kwartale 2024 r., a więc realna jest kolacja wigilijna już w swoim M.

Już teraz jednak przyszli lokatorzy – za zgodą i pod nadzorem kierownika budowy – mogą oglądnąć powstające dla nich nowe „rodzinne gniazda”.

Muszą jednak pamiętać o tym, że to plac budowy, a co za tym idzie o zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa, w tym o pobraniu od kierownika budowy kasków ochronnych – zaznacza prezes Janusz Przetacznik. – Na dzień dzisiejszy „dostępne w ten sposób” dla przyszłych lokatorów są mieszkania na parterze, w miarę postępu robót otworzą się dla nich wyższe kondygnacje.

To bardzo przyjazna dla właścicieli budowanych lokali oferta, dzięki niej po pierwsze, sami mogą przekonać się o atrakcyjności lokalizacji, jak również planować już niezbędne prace wykończeniowe.

Większość lokali jest już sprzedanych, ale kilka jeszcze zostało, w tym właśnie 3 lokale na parterze, które będą miały do wyłącznej dyspozycji taras.

Po więcej szczegółów Spółdzielnia zaprasza do Działu Samorządowego Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pod nr telefonu 13 446 40 40 wew. 20.

Aktualne informacje o wolnych lokalach mieszkalnych dostępne są w Dziale Samorządowym Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pod nr telefonu 13 446 40 40 wew. 20.

Po więcej informacji zapraszamy do zakładki INWESTYCJE – Lawenda.

Dogodne finansowanie

Wspomnieć jeszcze należy o finansowaniu inwestycji, a to jak się okazuje jest bardzo elastyczne i dostosowane do możliwości finansowych naszych Klientów, może odbywać się sukcesywnie wraz z postępem robót budowlanych tzn. w formie miesięcznych rat na warunkach określonych w umowie o budowę lokalu albo w miarę posiadania wolnych mieszkań jednorazowo po zakończeniu budowy.

Spółdzielnia udziela wszelkiej pomocy w uzyskaniu kredytu bankowego niezbędnego do sfinansowania zakupu lokalu mieszkalnego poprzez przygotowanie dla każdego Klienta kompletu dokumentów wymaganych przez bank.

Ponadto Spółdzielnia może udzielić poręczenia kredytowego do czasu zawarcia umowy notarialnej ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego w wykonaniu umowy o budowę lokalu oraz złożenia wniosku do Sądu Rejonowego o założenie księgi wieczystej dla przedmiotowego lokalu wraz z obciążeniem hipoteki na rzecz banku kredytującego.

Spółdzielnia na wniosek Klienta, który stara się o uzyskanie kredytu bankowego, może dokonać przesunięcia terminów wnoszenia rat dostosowując terminy ich wpłat do terminu uzyskania kredytu bankowego.

Na rzecz członków Spółdzielni, którzy wniosą pełny wkład budowlany odpowiadający ostatecznym kosztom budowy lokalu Spółdzielnia ustanawia prawo odrębnej własności lokalu mieszkalnego.

Dopuszczane jest również wnioskowanie o ratalną formę spłaty wkładu budowlanego, z zastrzeżeniem, że w czasie budowy lokalu rata nie może być niższa niż 25% raty wymagalnej, a przed zasiedleniem wartość dokonanych wpłat na poczet wkładu budowlanego stanowić będzie co najmniej 35% ostatecznych kosztów jego budowy.