1

Zielona Kotlina – nowa oferta mieszkaniowa Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Nowa inwestycja Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej składa się z trzech etapów.

W pierwszym etapie zostały zaprojektowane dwa budynki wielorodzinne połączone garażem podziemnym, to „LAWENDA”. Obecnie ten etap jest w fazie budowy z przewidywanym terminem zakończenia inwestycji i oddania mieszkań do użytkowania w październiku 2024 roku.

Etap drugi zakłada budowę kolejnych dwóch budynków MARGERYTKAiRUMIANEK. Etap ten jest w fazie uzyskiwania wymaganych pozwoleń na budowę i przede wszystkim procedury przetargowej związanej z wyłonieniem przyszłego wykonawcy zadania. Początek budowy planowany jest na I kwartał 2024 r. z możliwością uruchomienia realizacji jednego z planowanych budynków w późniejszym terminie.

Etap trzeci zakłada budowę jeszcze jednego budynku wielorodzinnego „NIEZAPOMINAJKA” i jest aktualnie w końcowej fazie projektowej. Budynek ten będzie bliźniaczym budynkiem do „MARGERYTKI”.

Inwestycja powstaje w ramach osiedla „ZIELONA KOTLINA“. Jest to osiedle zaprojektowane w taki sposób aby codzienne życie splatało się z naturalnym pięknem otoczenia, tworząc harmonijną przestrzeń do życia.


Poniżej przedstawiamy plan zagospodarowania terenu inwestycji:

Plan Zagospodarowania Zielona Kotlina

W ramach drugiego etapu, w budynku „MARGERYTKA” (budynek C) projektuje się 22 mieszkania o zróżnicowanej strukturze:

  • 2 mieszkania poniżej      30 m2
  • 7 mieszkań        od 30 –  35 m2
  • 3 mieszkania     od 35 –  40 m2
  • 6 mieszkań        od 40 –  45 m2
  • 3 mieszkania     od 45 –  50 m2
  • 1 mieszanie powyżej  60 m2

Budynek „RUMIANEK” (Budynek E) posiada 15 mieszkań o większych powierzchniach:

  • 6 mieszkań            od 40 – 45 m2
  • 1 mieszkanie              50 – 55 m2
  • 7 mieszkań                 55 – 60 m2
  • 1 mieszkanie powyżej 70 m2.

„Zielona Kotlina” znajduje się w lokalizacji, która łączy w sobie wygodę miejskiego życia z bliskością natury. Sąsiedztwo miejskiego żłobka i obszernego placu zabaw sprawia, że to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Dodatkowo, bliskość szpitala, centrów handlowych i centrum miasta sprawia że jest to miejsce idealne dla tych, którzy pragną łączyć wygodę miejskiego życia z bliskością natury. Nieopodal rozpościera się także urokliwa miejska winnica, dodając klimatu tej okolicy.

„Zielona Kotlina” jest miejscem dostępnym dla wszystkich. Wszystkie bloki zostały wyposażone w windy, gwarantując łatwy dostęp dla osób niepełnosprawnych. Zieleń to integralna część naszego osiedla. Tereny zielone i liczne nasadzenia roślin tworzą przyjazne otoczenie, które sprzyja relaksowi i bliskości z naturą.

Wysoki standard i jakość wykonania to fundament tej inwestycji. Każde mieszkanie na “Zielonej Kotlinie” reprezentuje najwyższy standard i solidność wykonania. Projekt architektoniczny skupia się na funkcjonalności, zachowując jednocześnie nowoczesny design. Budynki, to połączenie nowoczesnej architektury z dbałością o detale. Projekt został starannie przemyślany, aby stworzyć miejsce, które nie tylko zachwyca swoim wyglądem, ale przede wszystkim stanowi funkcjonalną przestrzeń do życia. Za projekt odpowiada, wielokrotnie nagradzana w różnych konkursach architektonicznych, pracownia EMA Studio.

Różnorodność mieszkań to duży atut naszej inwestycji. Oferujemy różne typy mieszkań – od kameralnych kawalerek po przestronne apartamenty rodzinne. Każde z nich z balkonem lub tarasem, aby mieszkańcy mogli cieszyć się świeżym powietrzem i widokiem na otoczenie.

Dla wygody mieszkańców, część mieszkań posiada przypisane miejsca w garażu podziemnym, pozostałe lokale mieszkalne będą dysponować dedykowanymi miejscami parkingowymi na urządzonych parkingach zewnętrznych.

Zapraszamy do odkrywania „Zielonej Kotliny”, kolejne nasze polne kwiatki wkrótce tez zakwitną.

Szczegóły dotyczące inwestycji oraz informacje o możliwości rezerwacji lokali mieszkalnych dostępne są w Dziale Samorządowym Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pod nr telefonu 13 446 40 40 wew. 20.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!


Wniosek o przydział mieszkania w ramach inwestycjiRezerwacja i finansowanie

Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje, że finansowanie budowy nowych mieszkań jest bardzo elastyczne i dostosowane do możliwości finansowych naszych Klientów, może odbywać się sukcesywnie wraz z postępem robót budowlanych tzn. w formie miesięcznych rat na warunkach określonych w umowie o budowę lokalu albo w miarę posiadania wolnych środków jednorazowo po zakończeniu budowy.

I etap – Rezerwacja lokaluprace przygotowawcze związane z uruchomieniem zadania inwestycyjnego – wpłata zaliczkowa, tzw. opłata rezerwacyjna w wysokości 10.000,00 zł przy chęci rezerwacji lokalu mieszkalnego oraz 15.000,00 zł przy chęci rezerwacji lokalu mieszkalnego z miejscem postojowym w garażu podziemnym – wpłacenie zaliczki zapewnienia rezerwację lokalizacji lokalu i pierwszeństwo przy podpisaniu umowy o jego budowę. Wpłacona zaliczka w całości jest zaliczana na poczet wkładu budowlanego. W przypadku nie podpisania umowy o budowę lokalu (np. zbyt wysoki wkład budowlany, inny niż oczekiwany termin realizacji, brak wolnego lokalu na danej kondygnacji lub w budynku) wpłacona zaliczka podlega zwrotowi w całości, bez żadnych potrąceń.

Pierwszeństwo w ubieganiu się o zawarcie umowy o budowę lokalu mieszkalnego mają osoby które dokonały wpłaty rezerwacyjnej przed dniem 15 grudnia br.

II etap – Wybór wykonawcy i prace realizacyjne związane z uruchomionym zadaniem inwestycyjnym – Po podpisaniu umowy o budowę lokalu (po wyborze wykonawcy zadania i ustaleniu kosztów budowy) wartość wkładu budowlanego związana z przeniesieniem własności wybudowanego lokalu jest sukcesywne pokrywana w comiesięcznych wpłatach przez cały cykl inwestycyjny – od 10 do 18 rat, ilość rat uzależniona jest od okresu realizacji. Istnieje możliwość ustalenia indywidualnej wysokości miesięcznej raty.

III etap – po zakończeniu zadania i przekazaniu lokalu do użytkowania – ostatnia rata uzupełniająca wkład budowlany oraz pokrycie kosztów sporządzenia aktu notarialnego.

W przypadku przystąpienia do inwestycji w trakcie trwania budowy pierwsza wpłata stanowi sumę wszystkich planowanych rat w miesiącach realizacji zadania poprzedzających zawarcie umowy o budowę lokalu powiększonych o wymaganą zaliczkę na prace przygotowawcze oraz odsetki inwestycyjne.

Spółdzielnia udziela wszelkiej pomocy w uzyskaniu kredytu bankowego niezbędnego do sfinansowania zakupu lokalu mieszkalnego poprzez przygotowanie dla każdego Klienta kompletu dokumentów wymaganych przez bank. Ponadto Spółdzielnia może udzielić poręczenia kredytowego do czasu zawarcia umowy notarialnej ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego w wykonaniu umowy o budowę lokalu oraz złożenia wniosku do Sądu Rejonowego o założenie księgi wieczystej dla przedmiotowego lokalu. Spółdzielnia na wniosek Klienta, który stara się o uzyskanie kredytu bankowego może dokonać przesunięcia terminów wnoszenia rat dostosowując terminy ich wpłat do terminu uzyskania kredytu bankowego.

Na rzecz członków Spółdzielni, którzy wniosą pełny wkład budowlany odpowiadający ostatecznym kosztom budowy lokalu Spółdzielnia ustanawia prawo odrębnej własności lokalu mieszkalnego.

Dopuszczane jest również wnioskowanie o ratalną formę spłaty wkładu budowlanego, z zastrzeżeniem, że w czasie budowy lokalu rata nie może być niższa niż 25% raty wymagalnej, a przed zasiedleniem wartość dokonanych wpłat na poczet wkładu budowlanego stanowić będzie co najmniej 35% ostatecznych kosztów jego budowy.